top of page

Kiteboard Bodrum’un kurucusu Salih Alexander Çakır; 1999 yılında başladığı windsurf ve yelken eğitmenliği kariyerine, 2005 yılında Bodrum’da tanışıp tutku ile bağlandığı Kiteboard sporunun eğitmenliği ile devam etmiş ve hem Türkiye hem de Yurtdışında verdiği eğitimler ile binlerce kişiyi bu sporlar ile buluşturmuştur. 2011 yılından beri ülkemizi milli sporcu olarak temsil eden başarılı sporcu ; 4 Kez Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra Asya şampiyonluğu ve Dünya sıralamasında 4.’lüğe kadar yükselmiştir. 2011 yılında Gökova’ya yerleşmiş ve Gökova’da kiteboard sporunun gelişmesinde büyük rol oynayan kişilerden biri olmuştur. 2013 yılından itibaren Türkiye Yelken Federasyonu tarafından ''Eğitmen Eğitmeni'' olarak görevlendirilen Salih bugüne kadar bu spora bir çok eğitmen kazandırmıştır. 

 

Son yıllarda kiteboard sporuna olan ilginin ve talebin artması ile Adana,Mersin, Antalya, Sarıgerme, Kuşadası, Çeşme, Urla, Ayvalık, Gökçeada, Çanakkale, İstanbul, İğneada ve Gökova dahil olmak üzere Türkiye’nin bir çok yerinde Kiteboard eğitimi verilmeye başlanmıştır. 

 

Kiteboard artan popülaritesi ile rüzgarı bol olan Bodrum’da da profesyonel bir oluşum ihtiyacı doğurmuştur. Bu doğrultuda kurulan Kiteboard Bodrum, yarımadanın temiz rüzgarlı ve kiteboarda elverişli Çelebi adasıda eğitim, kiralama, transfer ve güvenlik hizmetlerini sunmaya başlamıştır.

Kiteboard Bodrum Salih Alexander Çakır

Hedefimiz; tutku ile bağlı olduğumuz kiteboard sporunu herkese sevdirmek ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmak.

Bodrum'un 1980'lerden bu yana windsurf sporu ile meşhur olmuş koyları Bitez ve Ortakent'in karşısında yer alan Çelebi adasında faaliyetlerimizi gerçekleştirmekteyiz . Bodrum yarımadasının güneyinde bulunan okulumuz güvenli eğitim alanı, rüzgarı bol ve her seviye için idealdir. Sabah ve Öğleden sonra seansları ile adaya günde iki seferimiz bulunmaktadır.

FOLLOW US:

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
bottom of page